RUGBY 2016

O/14A-RUGBYSPAN

Die O/14A-Rugbyspan is die Valkekampioen vir 2016.  Die spannetjie het egter nie hier gestop nie en deurgedring tot in die semifinaal van die Beeldtrofee  Sien uitslae.

Valke finaal 145

 

banner - Copy

SHS vs HTS History 

 
  SHS HTS
2009 23 13
2010 15 12
2011 24 26
2012 29 18
2013 69 13
2014 22 13
2015 13 26
2016    

 

UITSLAE 2016 

 
TEAM  U/15B U/14A U/15A U/16A 2nd 1st team
                   
Leeuwenhoff            
Dr Malan   Won 46-12 Won 15-14 Lost 7-21 -          Lost 12-38
Potch Boys High Won 35-5 Won 50-0 Won 28-21 Lost 15-21 Lost 0-41 Won 38-12
Wilge Sportdag           Draw
             
Carel de Wet  ----------- Won 26-14 Won 19-15 Lost Lost 12-21  Lost 7-14
Affies Sasolburg  ----------- Won 51-0 Won 36-10 Won 36-20  ---------  --------------
HTS (Classic Clash)   Won 39-0 Won 27-17  Won 40-12  Lost 10-5  Lost 20-12
Overvaal   Won 32-0 Lost 7-10 Lost 8-9    Lost 19-20
Valke Quarter finals   Won 41-0 Won 22-0 Lost 7-10    Lost 35-17
Valke semi Finals   Won 43-0 Lost 17-21      
             
             

 

RUGBY 2015

Provinsiale verteenwoordigers

rugby provinsiaal 007

Provincial Rugby Players

rugby provinsiaal 002

RUGBY 2014

Valke Semifinaal

Met 3 spanne in die semifinaal was die verwagting dat ons beslis `n span of twee in die finale sou hê. Dit was ons egter nie beskore nie.

SHS 1ste        14  Stoffberg  28
SHS O/16A    19 Brandwag  19 (Brandwag teken eerste punte aan en kwalifiseer vir die finaal)  
SHS O/14A     7  Brandwag  17

valkesemifinaal 074

Valke Kwartfinaaluitslae

kwartfinaal 020

3 spanne dring deur na die Valke semi-finaal.

O/14A-span wen 22-17 vs Delmas
O/15A-span verloor 24-26 vs Stoffberg
O/16A-span wen 23-10 vs Delmas
1ste span wen 44-23 vs John Vorster

FNB CLASSIC CLASH: Hoërskool Sasolburg vs HTS Sasolburg

Sasolburg High School 22  HTS  13

classicclash 149 - Copy

Congratulations to our Valke Rugby Players!!

Siphe Mkhabela - U/16 Grand Khomo Team
James Mofokeng - U/16 Grand Khomo Team
Bongi Zwane - O/18 Valke Akademiespan
Johan Kok - Valke O/18 Uitnodigingspan

valke 002

RUGBY VS SUIDERLIG

Skitterende rugby manne!!

suiderlig 048 - Copy

RUGBYTELLINGS VS SUIDERLIG

O/14A 24-0
O/15A 46-5
O/16A 57-3
1STE SPAN 74-0

RUGBYTELLING VS OVERVAAL

1ste span wen 29-5
O/16A wen 45-0
O/15A verloor 12-38
O/14A wen 60-7

Hoërskool Sasolburg te sterk vir General Smuts.

Genl Smuts 078

Rugby: results vs General Smuts High School:

SHS U/14 won 79-0
SHS U/15 won 43-7
SHS U/16 won 39-0
SHS 2nd team won 38-0
SHS 1st team won 47-5

SHS klop Affies oortuigend

 Affiesdag 168

Rugbytellings:

O/14A wen 24 - 3
O/15A wen 17 - 3
O/16A wen 47 - 0
2de span wen 17 - 6
1ste span wen 52 - 3

Rugbyprogram vs Affies

PROGRAM VS AFFIES 15 MEI 2014
RUGBY (By DP de Villiers Stadion)

15:00 2de
16:15 O/14
17:15 O/15
18:15 O/16
19:30 1ste Span

Rugbyprogram - Valkeliga 2014

 

DAG DATUM VENUE VS 1STE SPAN 2DE SPAN O/16A O/15A O/14A
Sat 10 Mei SHS Carel de Wet  wen 10-7  verloor 17-27  wen 36-0  wen 20-17  verloor 12-22
Don 15 mei  DP de Villiers AHS Sasolburg  wen 52-3  wen 17-6  wen 47-0  wen 17-3  wen 24-3
Don  22 Mei  Genl Smuts  Genl Smuts   wen 47-5  wen 38-0  wen 39-0  wen 43-7  wen 79-0
Don  28 Mei  SHS  Overvaal   wen 29-5  kry punte  wen 45-0  verloor 12-38  wen 60-7
Sat  31 Mei  Suiderlig  Suiderlig   wen 74-0  kry punte  wen 57-3  wen 46-5  wen 24-0
Sat  7 Junie  DP de Villiers  HTS Sasolburg   wen 22-13  verloor 10-41  wen 10-7  gelykop 24-24  wen 38-14
 Sat  14 Junie  Stoffberg  Valke Kwartfinaal  wen 44-23  -  wen 22-10  verloor 24-26  wen 22-17

 

careldewet 254 careldewet 259 careldewet 273 careldewet 278 careldewet 277

 

Stoops Rugby Festival: Tygerberg

What a fantastic opportunity for our boys from Sasol High to participate in this prestige Rugby Festival.

Boasting 44 teams, the 2014 Tony Stoops Rugby Festival (TSRF), to be held at Tygerberg from Saturday 29 March to Wednesday 2 April, will be the biggest and, given the standard of some of those attending, quite probably the best so far.

The organizers are delighted to welcome seven regulars from the Eastern Province, three from the South Western Districts plus Noord-Kaap and dark horses Sasolburg High, the latter as first-timers from the northern edge of the Free State, to supplement the 32 WP and Boland teams.

Fixtures, Saturday 29 March:

A Field (Tierfontein)

Piketberg v Despatch

De Kuilen v Oudtshoorn

Rondebosch v Worcester Gym

Tygerberg v Sasolburg

Wynberg v Swartland

Paarl Boys’ High v Noord-Kaap


 

LIGAWENNERS

Die O/15A-span wen die Valkeliga vir mediumskole (2013- Isak Steyl Stadion, Vanderbijlpark).  Die wedstryd teen Oosterlig eindig 5 elk.  Beide spanne dring deur na die eerste rondte van die Beeldtrofee.

valkefinaal 023     valkefinaal 025
     

Classic Clash 2013

HOËRSKOOL SASOLBURG KLOP HTS

                           SHS                        HTS

O/14A                   75                              0

O/15A                   62                              0

O/16A                   42                              0

2DE SPAN            14                             12

1STE SPAN          69                             13

hts 020 hts 029 hts 045
hts 098 hts 049 hts 073
hts 097 hts 098 hts 132

 hts 132


Beeldtrofee Uitspele vs Fochville (SHS) Sasolburg High School 11 Fochville 10

Fochville 023 Fochville 032 Fochville 040