ATLETIEK 2017 

Sasolburg High School athletes best in South Africa - Medal winners at SA's

 Provinsiaal 003

Sasolburg High School ended its Athletics season on a high with outstanding performances at the SA Schools athletics in Durban.

Stian Stoltz: B/19 Pole Vault (gold medal), Bongani Sitole: B/19 400m (gold), Nicole Louw: 1500 and 300m (gold medals), Joviale Mbisha: G/17 100m and 200m (silver medals)and Marinda Greyling: G/19 Hammer Throw (silver medal)

ASA JUNIORS ATHLETIC MEETING

Provinsiaal 005

Bongani Sitole: B/19 400m (bronze medal) 
Nicole Louw: G/17 3000m and 1500m (gold medals) 
Joviale Mbisha: G/18 100m (silver medal)
Marinda Greyling: G/20 Hammer Throw (silver medal)

VRYSTAATATLETE 2017

Provinsiaal 009

Clover Atletiekuitslae - sien volledige uitslae

2017 ATLETIEKAKSIE

Vaalrivier2017 042 - Copy   Vaalrivier2017 049 - Copy   Vaalrivier2017 059 - Copy   
           
 Vaalrivier2017 062 - Copy    Vaalrivier2017 065 - Copy    Vaalrivier2017 094 - Copy  
           
 Vaalrivier2017 107 - Copy    Vaalrivier2017 116 - Copy    Vaalrivier2017 121 - Copy  
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           

 

ATLETIEK 2016

VRYSTAAT ATLETIEKSPAN

13 atlete van Hoërskool Sasolburg is gekies vir die Vrystaat Atletiekspan.  Dié atlete het almal skitterend presteer tydens die SA Skole Atletiekkampioenskappe.
 
Nicole Louw ontvang goue medaljes vir haar deelname aan die 1500m en 3000m (DO/15).  Haar suster, Michaela Louw, behaal `n eerste plek in die 1500m en `n tweede plek in die 3000m (DO/19).
 
Marinda Greyling ontvang die silwer medalje vir haar rekordafstand van 61,19m in die Paalspring (D/17).  Joviale Mbisha behaal `n tweede plek in die 100m (D/17) en Jacques Stoltz `n tweede Plek in die Paalspring S/O15.  Bongani Sitole en Etienne Esterhuizen ontvang silwer medaljes vir `n 3de plek in die S19 (4 x 100m aflos) en Morgan Paterson die bronsmedalje vir haar deelname aan die D/15 (4 x 100m aflos).
 

Athletes in the Free State Team

Vrystaatatlete 2015 groep

Marinda Greyling, Etienne Esterhuizen, Bongani Sitole, Marcelle Els, Stian Stoltz, Jacques Stoltz, Morgan Paterson, Joviale Mbisha, Nicole Louw, Michaela Louw, Nerine Jordaan, Nthabiseng Sobane en Gugulethu Machi.

FREE STATE ATHLETIC MEETING

FS Results - read more ...
Top 50 - read more ...
Best performance per age - read more ...

kombinasie

Fezile Dabi Atletiekuitslae - Overall Points Standing - see results ...

Fezile Dabi Athletic Results - Overall Medals Standing - see more ...

Bokkesport 2016

Victrix Ludorum (Nicolé Louw) en Victor Ludorum (Etienne Esterhuizen)

victor  Gideons 004

bokkesport2016 023 bokkesport2016 115 bokkesport2016 043 bokkesport2016 050 bokkesport2016 111
bokkesport2016 157 bokkesport2016 126 bokkesport2016 147 bokkesport2016 165 bokkesport2016 167
bokkesport2016 171 bokkesport2016 229 bokkesport2016 301 bokkesport2016 303 bokkesport2016 307
         

 

bokkesport2016 058   bokkesport2016 061   bokkesport2016 070   bokkesport2016 071   bokkesport2016 073  
                   
bokkesport2016 077   bokkesport2016 188   bokkesport2016 078   bokkesport2016 082   bokkesport2016 086  
                   
bokkesport2016 087   bokkesport2016 142   bokkesport2016 149   bokkesport2016 188   bokkesport2016 199  
                   
bokkesport2016 253   bokkesport2016 271   bokkesport2016 274   bokkesport2016 280      
                   
                   
                   

 

ATLETIEK 2015

The following athletes have been included in the Free State Team.  We are proud of you!!

Vrystaatatlete 004 Vrystaatatlete 007 Vrystaatatlete 006 Vrystaatatlete 009 Vrystaatatlete 011
Jacques Stoltz Nicole Louw Morgan Paterson Joviale Mbisha Marinda Greyling
Vrystaatatlete 013 Vrystaatatlete 015 Vrystaatatlete 017 Vrystaatatlete 019 makhala
Gugu Machi Stian Stoltz Bongani Sithole Harry Kennard Michaela Louw

 

Fezile Dabi D2 052 Fezile Dabi D2 074 Fezile Dabi D2 140 Fezile Dabi D2 079
       

 

Fezile Dabi D2 059 Fezile Dabi D2 063 Fezile Dabi D2 104 Fezile Dabi D2 190 Fezile Dabi D2 192 Fezile Dabi D2 231 Fezile Dabi D2 198 Fezile Dabi D2 259

 

FEZILE DABI ATHLETICS
 
SKOOL GOUD SILWER BRONS TOTAAL (MEDALJES) PUNTETOTAAL
Hoërskool Sasolburg 43 22 19 84 75553
Afrikaanse Hoërskool Kroonstad 34 31 22 87 75210
HTS Sasolburg 26 25 15 66 64006
Hoërskool Kroonstad 10 12 8 30 35853
Afrikaanse Hoërskool Sasolburg 8 10 8 26 29465
 
                                               
 

Hoërskool Sasolburg het die jaar op `n blitsige noot afgeskop. 

Hoërskool Sasolburg het skitterend presteer tydens die Itec-uitnodigingsbyeenkoms wat op 31 Januarie by die DP de Villiers Stadion plaasgevind het.  26 skole het aan die byeenkoms deelgeneem.  SHS se atlete het altesaam 25 goue, 11 silwer en 11 brons medaljes verower.  Die 5 top presterende skole was:

1  Hoërskool Sasolburg  342 punte (47 medaljes)

2  HTS SASOLBURG  255 punte (36 medaljes)

3  Welkom Gimnasium  198 punte (28 medaljes)

4  Goudveld Hoërskool 188 punte (27 medaljes)

5  Afrikaanse Hoërskool Kroonstad 180  punte (26 medaljes)

Nicole Louw, Morgan Patterson, Joviale Mbisha, Marinda Greyling en Leana Maritz was almal onder die top 20 presteerders.  Nicole Louw (foto)  het 3 goue medaljes  (D14-1500m, D14-800m en D14-400m) verower.

Junior top 20 Vaalrivier

harry - Copy

morgan5 nicole
 Morgan Patterson  Nicole Louw

 

Bokkesport 2015

Victor Ludorum:  Bongani Sitole          Victrix Ludorum: Nicole Louw

victor 002

ATLETIEK 2014

SA Skole Atletiekuitslae - kliek hier!

SHS ATHLETES IN FREE STATE ATHLETIC TEAM/SHS ATLETE IN VRYSTAAT ATLETIEKSPAN

IMG 0038 IMG 0036 vaalrivier2014 001 IMG 0157 IMG 0163
Jarrod Dawson Fabio Grunert Joviale Mbisha Stefan Bester Stefan Meyer
IMG 0166 IMG 0194 IMG 0203 IMG 0282 IMG 0329
Michaela Louw Andrea Richards Henrico Ward Tharina Weldhagen Marinda Greyling
IMG 0363 IMG 0383 IMG 0412    
Stian Stoltz Gugeletu Machi Harry Kennard    

 


UITSLAE VRYSTAAT SEK SKOLE KAMPIOENSKAPPE  14, 15 MAART 2014                                                                                                    
Gouemedalje wenners:        
1 Joviale Mbisha 100 m 12,78 sec    
2 Marinda Greyling Hamergooi 52,89 m Vrystaat Rekord en beter as SA Rekord  
3 Mapaseka Mofokeng Long Jump 4,72 m    
4 Angelique Weldhagen 200 m 26,78 sek    
5 Michaela Louw 1500 m 4;49,79 800 m 2;22,12
6 Andrea Richards Driesprong 10,54 m    
7 Julian Torme 100m Hurdels 15,68 sec    
8 Marcell Els Diskus 42,18 m    
9 Fabio Grunert Paalspring 4,60 m    
10 AFLOS  D 17        
11 AFLOS  S 19        
12 MEDLEY  S 19        
Silwermedalje wenners:        
1 Joviale Mbisha 200 m 26,52 sec 300 m Hurdles 48,11 sec
2 Margeaux Wassenaar Paalspring 1,5 m    
3 Marinda Greyling Diskus 31,91 m    
4 Angelique Weldhagen 100 m 12,70 sek    
5 Michaela Louw 3000 m 10;32,79    
6 Irme Wiese Driesprong  9,50 m    
7 Tharina Weldhagen Paalspring 2,50 m    
8 Luden Vosloo Paalspring 3,40 m    
9 Stian Stoltz Paalspring 3,80 m    
10 AFLOS  D 14        
11 AFLOS  S 17        
Bronsmedalje wenners:        
1 Leana Maritz Diskus 31,56 m    
2 Stian Stoltz Verspring 5,81 m    
3 Neo Mahonko 400 m 52,49 sec    
4 Harry Kennard 400 m 49,54 sek    
5 Wynand Meyer Gewigstoot 14,18 m    
6 Stefan Meyer Diskus 44,71 m    
7 Jarrod Dawson 400 m Hurdles 57,24 sec    
  TOTAAL: 32  MEDALJES      
           
ATLETE IN VRYSTAATSPAN NA SA SKOLE KAMPIOENSKAPPE    
1. Gugeletu Machi Paalspring D 15    
2. Marinda Greyling Hamergooi Diskus D 15  
3. Joviale Mbisha 200 m D 15    
4. Michaela Louw 1500 m 3000 D 17  
5. Tharina Weldhagen Paalspring D 17    
6. Andrea Richards Driesprong D 19    
7. Stian Stoltz Paalspring S 15    
8.  Harry Kennard 200 m 400 m S 17  
9. Stefan Bester 400 m D 19    
10. Fabio Grunert Paalspring S 19    
11. Stefan Meyer Diskus S 19    
12. Henrico Ward Driesprong S 19    
13. Jarrod Dawson 400 m Hekkies S 19    
           

 


Clover Atletiek
Hoërskool Sasolburg het tydens die afgelope Clover Atletiekbyeenkoms weer skitterend op die baan en veld presteer.  Die span wen die trofee vir die skool met die hoogste puntetotaal (meisies en seuns gekombineerd).  Dit is `n uitstekende, prestasie as in ag geneem word dat 24 skole, waaronder Voortrekker, Witteberg en HTS Louis Botha aan die kompetisie deelgeneem het.

clover 025


 Atlete wat die skool tydens die Vrystaat Atletiekkampioenskappe sal verteenwoordig:

vrystaatatlete 002



 Die volgende atlete het reeds gekwalifiseer om aan die SA Skole Atletiekbyeenkoms in Pietersburg (Polokwane) te gaan deelneem.

vaalrivierdag2 008 FezileDabiDag2 120 FezileDabiDag2 016 FezileDabiDag2 065
Stefan Meyer Michaela Louw Tharina Weldhagen Fabio Grunert
vaalrivier2014 042 FezileDabiDag2 093 FezileDabiDag2 046 atletiekid 003
Stiaan Stoltz Andrea Richards Harry Kennard  Marinda Greyling

 



Sasolburg High School athletes perform at Fezile Dabie Athletic Meeting 

Achievements : 49 Gold, 21 silwer & 18 brons medals        

Gold medal winners:  Joviale Mbisha (100m, 200m & 300mH), Margeaux Wassenaar (PS), Marinda Greyling (HG), Mapaseka Mofokeng (90mH & Longjump), Gugelethu Machi (PV & Highjump), Angelique Weldhagen (100m & 200m), Michaela Louw (800m, 1500m & 3000m), Chane van Niekerk (HS), Irme Wiese (DS), Thelma van Rensburg (100m), Tharina Weldhagen (PS), Zonika Stoltz (VS), Tamin Vorster (HS), Louise Prinsloo (400mH), Bryoni de Klerck (Highjump), Andrea Richards (DS), Julian Torme (100m, 200m & 100mH), Stiaan Stoltz (PS & VS), Calvin van Wyk (400m & 800m), Tobin Brookes (High Jump), Gerhardus Potgieter (HS), Harry Kennard (200m & 400m), Wynand Meyer( DG & GS), Stefan Bester (100m & 400m), Henrico Ward (VS), Stefan Meyer (DG), Fabio Grunert (Pole Vault), Jarrod Dawson (400mH).     Relay teams (G14/15/17) (B14/15/19/B19 medley)  

VAAL4 FezileDabiDag2 126 VAAL3
vaalrivier2014 001 Vaal1 FezileDabiDag1 008
 FezileDabiDag1 052  FezileDabiDag2 130
Louw
 

FezileDabiDag2 132 FezileDabiDag2 046 FezileDabiDag1 051

 


VAALRIVIER ATLETIEKBYEENKOMS

Hoërskool Sasolburg het sy stem dik gemaak tydens die afgelope Vaalrivierbyeenkoms. Altesaam 134 SHS-atlete neem aan die byeenkoms deel. SHS-atlete bring 61 goud, 29 silwer en 28 bronsmedaljes terug skool toe, `n totaal van 118 medaljes. Die skool wen al die afdelings vir dogters en die O/16, O/17 en O/19-seunsafdelings. 9 van die 12 aflosspanne behaal oorwinnings.

Well Done Sasol High!!!

 See more pictures of the event